Zimowisko na Podhalu

Strona główna » Aktualności » Aktualności Sport i Turystka » Zimowisko na Podhalu

Podhale to nie tylko odrębna kraina na mapie Polski, ale także autonomiczny obszar kulturowy, gdzie znaleźć można niezliczoną ilość dowodów na dużą oryginalność i heterogeniczność góralskiej kultury. Podhale to także odrębny folklor, objawiający się niemal we wszystkich dziedzinach życia: pasterstwo, słynne sery, styl zakopiański, strój podhalański, podania i wiele innych.
Podhale to również miejsce szczególne dla pałacowych turystów, którzy od 14 lat spędzają tam zimowe ferie. Już tęskniąc za kolejnym wyjazdem, powrócili pełni wrażeń  i miłych wspomnień z Bukowiny Tatrzańskiej. Program zimowiska, oprócz nauki jazdy na nartach, wzbogacony był o liczne atrakcje i edukację krajoznawczą. Uczestnicy byli  w Domu Ludowym  w Bukowinie Tatrzańskiej na warsztatach nauki tańca góralskiego. Zwiedzali Zakopane (Galeria Hasiora, skocznie, kościółek, cmentarz). Młodzież była w Teatrze Witkacego w Zakopanem na spektaklach pt.- „Metafizyka” i „Panopticum”, uczestniczyła również w warsztatach teatralnych (emisja głosu, ruch sceniczny, gra aktorska). Uczestnicy byli na  Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Odbył się góralski kulig z ogniskiem. W zimowisku  uczestniczyło 47 osób (34 dzieci, młodzież, 9 rodziców i 4 opiekunów).
Tradycyjnie zostali wybrani najmilsi obozowicze – Alicja Szocik i Szymon Rodak, wszyscy uczestnicy otrzymali podhalańskie pamiątki. Za dobre zachowanie uczestnicy kilkakrotnie otrzymywali pochwały.
Uczestnicy powrócili  bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności, wzbogaceni  o uczucia i emocje…

[media url=”https://youtu.be/o-W_CRfLzPM” width=”600″ height=”400″ jwplayer=”autostart=true”]

 

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit