Historia sztuki

Strona główna » Nasze grupy » Nauka » Historia sztuki

Zajęcia prowadzi: Bartosz Ordelewski

e-mail: ordelewski.bartosz@palac.olsztyn.eu

Sala: 304

Godziny zajęć sprawdzisz tutaj

Celem zajęć jest zainteresowanie zjawiskami kultury i sztuki w szerokim kontekście filozofii, literatury, filmu i poezji. Wychowankowie zdobywają podstawowe  wiadomości o sztuce, jej funkcjonowaniu kiedyś i dziś; komu i czemu służyła, w jakich warunkach historycznych, społecznych i ekonomicznych powstawała. Poznają sylwetki artystów. Uczą się wartościowania rzeczy i zjawisk.

Zespół posiada bogatą bibliotekę i wideotekę.

Organizowane są wyjazdy do muzeów i na okazjonalne wystawy.

Zdobyta na zajęciach wiedza pozwala uczestniczyć w olimpiadach historii sztuki. Wśród  wychowanków tej pracowni jest wielu wyróżnionych  i laureatów.

W zajęciach biorą udział uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Podaną w interesujący sposób i wspaniałej atmosferze wiedzę teoretyczną dopełniają i utrwalają barwne ilustracje, liczne zdjęcia, filmy i slajdy. Każdy z was dowie się czym charakteryzowała się poszczególna epoka, jak nazywali się jej najwybitniejsi przedstawiciele i jakie stworzyli wspaniałe dzieła. Dzięki uczestnictwu w takich spotkaniach przed waszymi oczami ukaże się nowy wspaniały świat sztuki, z całą pewnością odkryjecie wiele fascynujących zagadnień artystycznych, a także poznacie lepiej naturę człowieka i jego potrzebę tworzenia.

Serdecznie zapraszamy !

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit