XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego

Strona główna » Aktualności » XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego

Już od siedemnastu lat nagradzamy w Pałacu Młodzieży gitarowe talenty. Tak było i tym razem podczas XVII Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Gra Gitara”. W upalny sobotni dzień mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji młodych artystów, którzy zaprezentowali się nam w trzech kategoriach: kameralnej, solistów do lat trzynastu i solistów od lat czternastu. Było trochę obaw, kilka drżących rąk, odrobina niepewności, ale przede wszystkim ogrom czystych dźwięków i cała gama uśmiechów. Nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy Panowie Michał i Mirek Piekut, a także jurorzy w składzie: Konrad Żołnierek – basista i kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat wielu muzycznych konkursów; doktor Adam Rosiński – kompozytor, aranżer, realizator studyjny, producent muzyczny i instrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie, adiunkt na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale przede wszystkim nauczyciel Pałacu Młodzieży oraz Mateusz Burczyk, reprezentujący jednego ze sponsorów naszego konkursu – salon muzyczny Elka.

Naszymi bohaterami nie byli jednak ani organizatorzy, ani jurorzy, a dzieci i młodzież. Oprócz naszych olsztyńskich młodych artystów, muzycy przyjechali do nas z Lidzbarka Warmińskiego, Olsztynka, Elbląga, a nawet z Koszalina. Wśród gitarzystów byli już zaprawieni w bojach, którzy prezentowali swój talent na niejednej scenie. Byli i tacy, dla których „Gra Gitara” to pierwsze zderzenie z występem scenicznym, dlatego im szczególnie należały się wielkie brawa. Naszymi debiutantkami były  także prowadzące konkurs – piętnastoletnie uczennice z pracowni teatralnej Pałacu Młodzieży – Marika i Monika, które z każdą chwilą radziły sobie coraz lepiej.
Po długich zmaganiach wreszcie nadszedł czas na narady jury (które przebiegały burzliwie) i wyniki. Nagrodzeni i zwycięzcy nie kryli radości. W naszym konkursie wszyscy uczestnicy są wygranymi, bo przecież żeby tego dnia być z nami, wyjść na scenę i  zagrać, każdy adept gitary klasycznej musiał codziennie zwyciężać sam z sobą, biorąc do rąk gitarę, nuty i znów zaczynać od początku. Gratulujemy wszystkim z całego serca i zapraszamy za rok!
Sponsorzy:
Salon Muzyczny „Elka”
Salon Muzyczny „FIFF”
Salon Renault Alcar
Salon Toyota
Dom Książki „Książnica Polska”
Rada Rodziców PM w Olsztynie
BartBo – Park Rozrywki Aktywnej w Butrynach

fot. Ewa Wieliczko

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit