XLIII OGÓLNOPOLSKI RAJD GRUNWALDZKI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ PTSM

Strona główna » Aktualności » Aktualności Sport i Turystka » XLIII OGÓLNOPOLSKI RAJD GRUNWALDZKI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ PTSM

W dniach od 11 do 14 października pałacowi turyści po raz kolejny uczestniczyli w lekcjach historii i sprawdzianie własnej wiedzy oraz umiejętności podczas XLIII OGÓLNOPOLSKIEGO RAJDU GRUNWALDZKIEGO MŁODZIEŻY SZKOLNEJ PTSM  pod hasłem „Od Naczelnika do Naczelnika”. Tematyką rajdu było upamiętnienie grunwaldzkiej viktorii, a także postaci i wydarzeń związanych z „NIEPODLEGŁĄ”. W czasie trwania rajdu młodzież z całego kraju brała udział w licznych konkurencjach i uroczystościach, między innymi w ceremonii otwarcia rajdu na Kopcu Kościuszki, przekazaniu ziemi z miejsc polskiej kaźni na Syberii komitetowi Kopca Kościuszki w Krakowie, w otwarciu  wystawy syberyjskich fotogramów, w konkursie pieśni patriotycznej w strojach z epoki, który odbył się w Centrum Wystawienniczo  Konferencyjnym im T. Kościuszki. Nasi reprezentanci uczestniczyli też w uroczystość pod Pomnikiem Grunwaldzkim, pokazali swoje umiejętności w marszu na orientację, w konkursie krajoznawczym, w grze terenowej. Zabłysnęli talentem aktorskim w czasie inscenizacji wymarszu Pierwszej Kadrowej w wykonaniu grup. Wzięli udział w uroczystości przekazania ziemi z miejsc polskiej kaźni na Syberii pomnikowi przywódców Polskiego Powstania nad Bajkałem z  1866 r. na Oleandrach w Krakowie.  Ponadto zwiedzali Kraków w wycieczce pod nazwą: Różne drogi do Niepodległej.

Reprezentacja olsztyńskiego Pałacu Młodzieży  i woj. warmińsko-mazurskiego zdobyła I miejsce w grze miejskiej w kategorii szkół podstawowych, I miejsce w marszu na orientację w kategorii szkół podstawowych, I miejsce  w konkursie piosenki patriotycznej w kategorii szkół podstawowych, II miejsce w prezentacji Wymarszu Pierwszej  Kadrowej w kategorii szkół podstawowych, II miejsce w teście krajoznawczym w kategorii szkół podstawowych. W generalnej punktacji I miejsce w kategorii szkół podstawowych.  II miejsce w grze miejskiej w kategorii LO, I miejsce w marszu na orientację w kategorii LO, II miejsce w konkursie piosenki patriotycznej w kategorii LO, I miejsce w prezentacji Wymarszu Pierwszej Kadrowej w kategorii LO, I miejsce w teście krajoznawczym w kategorii LO. W generalnej punktacji I miejsce w kategorii LO.

 

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit