Wędruj z nami , kochaj życie z przygodami

Strona główna » Aktualności » Aktualności Sport i Turystka » Wędruj z nami , kochaj życie z przygodami

25 października w kierunku Działdowa z Olsztyna wyjechały 4 autokary.  Uczestnikami rajdu ” Wędruj z nami , kochaj życie z przygodami”  byli uczniowie, rodzice i nauczyciele ze szkół: SP 3 z Olsztyna, SP 9 z Olsztyna, SP 18 z Olsztyna, SP 22 z Olsztyna, SP 30 z Olsztyna, SP 32 z  Olsztyna, SP z Szczęsnego , SP z Dywit, Gimnazjum nr 13 z Olsztyna i młodzież z Pracowni Turystyczno- Krajoznawczej Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Łącznie w rajdzie uczestniczyło 196 osób.

Rajdy odbywają się 4 razy w roku na terenie Woj. Warmińsko- Mazurskiego i mają na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży a także rodzicom : historii, zabytków, piękno przyrody ziemi Warmii i Mazur. W czasie trwania rajdu uczestnicy zwiedzają  i zdobywają wiedzę podczas gry terenowej.

W Działdowie  grupy turystyczne zwiedzały Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego, Welski Park Krajobrazowy – Muzeum Przyrody i Muzeum Etnograficzne oraz Pola Grunwaldu. Pierwsze miejsce w kategorii kl. I-III zdobyła SP 32 z Olsztyna w kategorii kl. IV-VI S P Szczęsne.

Organizatorem  rajdów „Wędruj z nami, kochaj życie z przygodami są dzieci i młodzież z Pracowni Turystyczno – Krajoznawczej Pałacu Młodzieży w Olsztynie pod kierunkiem Alicji Opalińskiej.

Tego typu spotkania dzieci, młodzieży , rodziców i nauczycieli są wspaniałym elementem integracji i edukacji oraz formą dobrze spędzonego aktywnie czasu wolnego.

We współczesnym  świecie nie ma już miejsca na turystykę szkolną , która stała się pomijanym elementem  w edukacji i niedocenionym nośnikiem wielu wspaniałych doznań i rozwoju społecznego.  Nadzieją są nauczyciele z wymienionych szkół , którzy zachęcają do wspólnego wędrowania i poznawania „Swojej Małej Ojczyzny”.

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit