Formacja taneczna RYTM & FUN

Strona główna » Nasze grupy » Taniec » Formacja taneczna RYTM & FUN

Zajęcia prowadzi: Magdalena Faszcza

e-mail: faszcza.magdalena@palac.olsztyn.eu

Miejsce: PM, ul. E. Plater 3,  sala 202

 

Godziny zajęć znajdziesz tutaj

RYTM& FUN to formacja taneczna, która realizuje program integracji międzykulturowej- od tajników tańca irlandzkiego, przez latynoski pop, tańce karaibskie aż do hiszpańskiego Flamenco. Nauka kroków to okazja do tanecznych wycieczek w kierunkutradycji innych narodów.

W programie zajęć nie zabraknie elementów tańca klasycznego oraz współczesnego oraz zabaw rytmicznych i aktorskich, które wzbogacają i rozwijają młodego człowieka. Elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherbourne, ćwiczenia wzmacniające i streching, ćwiczenia kinezjologii stosowanej oraz GaGa- to ważne elementy cotygodniowych zajęć tanecznych.

Pałacowi tancerze angażują się w pokazy, koncerty, festyny, akcje charytatywne, oprawę imprez oraz warsztaty taneczne.

Dotychczas wychowankowie formacji zrealizowali : Pałacowy Dzień Tańca, Festiwal 1000baśni i spektakl „Płomienie nad Pasłęką”, audcję na temat tańca irlandzkiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie ( wraz z zespołem muzyki dawnej”Stout”) kilka edycji Dnia Świetego Patryka- z udziałem zespołu „In Taberna”, kilka edycji imprezy „Viva España”

Nasz zespół „Las Aficionadas” zdobył I szą nagrodę podczas turnieju tańca w klubie Agora oraz III nagrodę na festiawlu „Karnawał Dance Fest” w Białymstoku.

Zgodnie z dewizą Magdaleny Faszczy :„Postawa to gracja, gracja to magia a magia to taniec” – dodajmy tanecznego blasku naszym dzieciom!

Flamenco to taniec, muzyka i śpiew powstałe z połączenia wielu kultur przepięknej Andaluzji , krainy na południu Hiszpanii, gdzie zawsze świeci słońce a ludziom chce się tańczyć i śpiewać, z prawdziwą radością .

Na naszych zajęciach z tańca flamenco będziemy się uczyć  wielu figur tanecznych oraz podstaw scenicznych, tak charakterystycznych dla flamenco, aby w niedalekiej przyszłości wystąpić na scenie.

Poznacie podstawy zapateado(stepowania), jaleos( okrzyków w języku hiszpańskim). Będziemy uczyć się grać na cajonie- instrumencie perkusyjnym pochodzącym Peru oraz cubańskim clave.

Latino to ogólna nazwa całej grupy tańców z Ameryki południowej, Wysp Karaibskich oraz Hiszpanii. To energetyczna cha cha cha i salsa, klimatyczna bachata i rumba, radosne merengue.

Zajęcia Flamenco&Latino to przygoda z kulturą, tańcami i językiem hiszpańskim. Kształtuja znakomite poczucie RYTMU, elegancką postawę ciała oraz bardzo dobrą koordynację ruchową.

 

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit