RAFAŁ MAJEK gitarzysta – Talent Roku 2014

Strona główna » Aktualności » Aktualności Instrumenty » RAFAŁ MAJEK gitarzysta – Talent Roku 2014

Fundacja Środowisk Twórczych od 2007 roku corocznie ocenia młodych, aktywnych twórców w różnych dziedzinach sztuki. W tym roku Kapituła Fundacji tytuł Talentu Roku w dziedzinie muzyki instrumentalnej (Eutarpe) przyznała Rafałowi Majkowi – wieloletniemu uczestnikowi pracowni gitary klasycznej w olsztyńskim Pałacu Młodzieży.

Rafał był prawie cztery lata uczniem pana Mirosława Piekuta. Zaczynał od gitary akustycznej, po namowie swego nauczyciela przerzucił się na gitarę klasyczną. Robił szybkie postępy, dwuletni program nauczania realizował w ciągu ośmiu miesięcy. Po roku nauki został członkiem zespołu gitar klasycznych „Festina Lente”. Występował solo i z zespołem na wielu koncertach w mieście, województwie i oczywiście w Pałacu Młodzieży. W Wojewódzkim Konkursie Gitary Klasycznej zdobył I nagrodę. Wspierany przez swego nauczyciela i zachęcony sukcesami zdecydował się na kontynuację nauki w Szkole Muzycznej II stopnia. Rafała nadal możemy posłuchać podczas szczególnych uroczystości w Pałacu Młodzieży. Cieszymy się, że nasz wychowanek rozwija swój talent i został tak wysoko oceniony.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 22 listopada ( sobota) o godz. 17. 00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kościuszki 39 w Olsztynie. Wstęp jest wolny. W czasie koncertu „Siła pokoleń” wystąpi, między innymi, inny nasz wychowanek Krzysztof Farsewicz – poeta (Talent Roku 2011) , którego pamiętamy jako uczestnika zajęć wielu pracowni plastycznych. Obecnie Krzysztof jest studentem rzeźby. We wrześniu bywalcy Pałacu Młodzieży podziwiali jego ciekawą wystawę rysunków „ Po ewakuacji”. Nasz miesięcznik „Przegląd Pałacowy” prezentował osiągnięcia  młodego plastyka i pisarza. (mn)

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit