Ceramika

Strona główna » Nasze grupy » Plastyka i fotografia » Ceramika

Zajęcia prowadzi: Alicja Borsiak-Śleszyńska, Teresa Jabłońska

e-maile:

borsiak.alicja@palac.olsztyn.eu

jablonska.teresa@palac.olsztyn.eu

Godziny zajęć znajdziesz tutaj

Wychowankowie rozwijają umiejętność lepienia z gliny form użytkowych, dekoracyjnych i rzeźbiarskich. Uczą się szkliwienia, angobowania i patynowania wypalonych prac oraz toczenia na kole garncarskim. Warsztaty ceramiki to nasza specjalność, dlatego wiemy, że na początku przygody z gliną nie wszystko jest oczywiste. Cel główny projektu: wzrost poziomu psychosomatycznego i rozwój dzieci poprzez uczestnictwo w zajęciach. Praca z gliną stymuluje układ nerwowy, doskonali koordynację wzrokowo-ruchowa, rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację uwagi, uczy planowania przestrzennego, uwalnia ekspresję plastyczną, rozwija sprawność manualną, rozwija w dzieciach zainteresowanie twórczością, ma aspekt terapeutyczny. Poprzez taką aktywność twórczą uczy wyrażać emocje, satysfakcja i radość z efektu pracy wzmacniają poczucie własnej wartości, wycisza i rozładowuje napięcia, odpręża i stanowi pomoc w walce ze stresem, motywuje do samodzielności, uczy cierpliwości.
Zajęcia ceramiczne nie wymagają szczególnych predyspozycji artystycznych i może w nich brać udział każde dziecko, które przejawi taką chęć.

Zwierzaki, talerzyki, kubki, miski – mogą u nas powstać z gliny i zamienić się w ceramikę po wypaleniu w specjalnym piecu w odpowiednio wysokiej temperaturze. Mogą też nabrać koloru i połysku po pokryciu szkliwem i ponownym wypaleniu.

 

 

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit