„Powrót do domu!” – wernisaż Ani Dąbrowskiej i Marysi Kowalskiej

Strona główna » Aktualności » „Powrót do domu!” – wernisaż Ani Dąbrowskiej i Marysi Kowalskiej

Mocnym akcentem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w Pałacu Młodzieży. 2 września odbył się nietypowy wernisaż w Saloniku Wystawowym Pałacu Młodzieży. Wychowanki Pałacu: Ania Dąbrowska i Marysia Kowalska, które studiują na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (rozpoczynają 4 rok studiów), zaprezentowały swoje prace malarskie i graficzne, które wykonane zostały na studiach. Przepiękne prace wypełniły nasz Salonik, budziły zachwyt wszystkich zebranych gości.
Ania i Marysia zaprosiły całe swoje rodziny, zaprosiliśmy też wszystkich chętnych z różnych pracowni Pałacu. Spotkanie rozpoczęło się uroczo przy muzyce. Miriam, Zosia i Basia z pracowni wokalnej pani Alicji Kucharzewskiej-Samko, zaśpiewały dwie piosenki. Spotkanie trwało wyjątkowo długo, były rozmowy, wspomnienia, dużo uśmiechu, słodycze (dziewczyny upiekły ciastka).
Marysia przygotowała wymowny plakat do wystawy z wzruszającym hasłem „Powrót do domu!”
Ten wyjątkowy wernisaż długo pozostanie w naszej i mojej pamięci, jestem bardzo dumna z moich wychowanek, dziękuję, że zechciały zaprezentować swoje tak już dojrzałe prace
w naszym skromnym Saloniku. Życzę dalszych sukcesów dziewczynom i dziękuję wszystkim którzy, pomogli mi przy organizacji imprezy.

Anka Markiewicz

fot. Michał Kupisz

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit