OTWARTE WYKŁADY O SZTUCE

Strona główna » Współpraca » INSTYTUCJE » OTWARTE WYKŁADY O SZTUCE

Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich oraz Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w maju tego roku inaugurują cykliczne spotkania poświęcone zagadnieniom sztuki, w tym przede wszystkim dotyczące sztuki współczesnej, pod hasłem „Otwarte wykłady o sztuce”.

Spotkania te dedykowane są wszystkim miłośnikom twórczości plastycznej oraz osobom pragnącym zgłębiać zagadnienia i tematy związane ze sztuką. W szczególności dedykowane są młodzieży, która pragnie rozwijać własne predyspozycje twórcze.

Raz w miesiącu w trakcie trwania roku akademickiego, tzn. od października 2015 do maja 2016, Pałac Młodzieży gościł będzie jednego wykładowcę związanego z Instytutem, który prezentował będzie temat związany z dziedziną artystyczną uprawianej przez siebie sztuki. Spotkania te będą miały charakter wykładu trwającego ok. 1 godz. i połączonego z pokazem multimedialnym lub eksperymentem warsztatowym oraz dyskusją. Zakres poruszanych problemów dotyczących sztuki będzie szeroki i obejmował będzie takie dziedziny i dyscypliny jak: multimedia, intermedia, rzeźba, malarstwo, grafika, film, fotografia.

Zaplanowanych zostało 9 spotkań, każde związane z innym tematem i inną dziedziną. Przewidziana jest również niespodzianka, którą będzie gość specjalny, a będzie nim artysta spoza Instytutu Sztuk Pięknych i spoza Olsztyna.

Pierwsze spotkanie, które odbędzie się 27.05. tego roku będzie miało charakter „Zwiastuna” i będzie stanowiło przedsmak tego, co nastąpi w regularnym cyklu począwszy od przyszłego roku akademickiego. Spotkanie to, zt. „Mistrzostwo czołówki filmowej”, poprowadzi dr hab. Antoni Grzybek. Czołówka filmowa, to przeważnie sekwencja banalnych informacji o filmie, ale czasami bywa też artystycznie mistrzowska, będąc wręcz niezależnym małym dziełem sztuki filmowej. Stworzenie samemu czołówki, nawet do znanego filmu jest świetnym ćwiczeniem doskonalenia swoich umiejętności reżyserskich, operatorskich, animacyjnych. Od reklamy po teledysk, od dokumentu po monumentalny film fabularny. Zdarza się, że czołówka bywa majstersztykiem, choć poprzedza film skazany w ocenach na jedną gwiazdkę…. :)

 

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit