Malarstwo: Pracownia ,,111″

Strona główna » Nasze grupy » Plastyka i fotografia » Malarstwo: Pracownia ,,111″

Zajęcia prowadzi: Anka Markiewicz

Sala 111

Anka Markiewicz – Malarstwo sztalugowe

Poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – przyjmuję uczniów od 14 roku życia

Godziny zajęć sprawdzisz tutaj

PRACOWNIA 111 – malarstwo sztalugowe i rysunek

Mamy  propozycję dla młodzieży o szczególnych zdolnościach plastycznych. Uczniowie od 14 roku życia, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu sztuk plastycznych, poznawać nowe techniki, tajniki warsztatu, rozwijać i kształtować wrażliwość na piękno, a w przyszłości wybrać się na studia artystyczne, zapraszamy do PRACOWNI 111.

Rozwijanie indywidualnych uzdolnień i zainteresowań poprzez konsekwentną  i systematyczną pracę w miłej atmosferze, sprzyja dalszym sukcesom naszych wychowanków.

Wspólne wyjścia na wernisaże do Biura Wystaw Artystycznych, czy innych galerii  w naszym mieście to kolejny element programu edukacji plastycznej. Obcowanie  z profesjonalną sztuką jest niepowtarzalną okazją do przedstawienia młodzieży wybitnych twórców i ich dzieł, zapoznania i pogłębiania wiedzy z zakresu historii sztuki. Jedną z form działalności Pałacu Młodzieży jest także organizowanie wycieczek tematycznych do najznamienitszych muzeów w naszym kraju.

Wychowankowie uczą się podstaw rysunku i malarstwa sztalugowego, kompozycji  i perspektywy, poszerzają wiedzę z zakresu pojęć i symboli. Przez systematyczną pracę doskonalą swój warsztat, ćwiczą rysunek oraz malowanie martwych natur,poznają właściwości materiałów i narzędzi w pracach plastycznych. Rozwijają samodzielność, otwartość i odpowiedzialność w podejmowaniu wszelkich działań. W klasach maturalnych przygotowujemy naszych wychowanków do egzaminów na wymarzone studia na ASP w całej Polsce.

Każdego roku przygotowujemy ekspozycję prac w Saloniku Wystawowym Pałacu Młodzieży, naszej Galerii pod Chmurką przy pl. Puławskiego a także zapraszani jesteśmy do Galerii na UWM. Na uroczyste wernisaże zapraszamy rodziców, nauczycieli ze szkół, przyjaciół.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają od  4 do 5 jednostek lekcyjnych.

Zapraszamy do wspólnej nauki i dobrej zabawy,  do wspólnego spędzania wolnego czasu w PRACOWNI 111.

 

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit