Pracownia ,,111″ – Malarstwo, Rysunek

Strona główna » Nasze grupy » Plastyka i fotografia » Pracownia ,,111″ – Malarstwo, Rysunek

Zajęcia prowadzą: Anka Markiewicz, Mirosław Garniec, Dawid Gołębiowski

Sala 111
Anka Markiewicz – Malarstwo sztalugowe

e-mail: markiewicz.anna@palac.olsztyn.eu

Mirosław Garniec – rysunek

e-mail: garniec.miroslaw@palac.olsztyn.eu

Dawid Gołębiowski – rysunek

e-mail: golebiowski.dawid@palac.olsztyn.eu

Godziny zajęć sprawdzisz tutaj

PRACOWNIA 111 – malarstwo sztalugowe i rysunek
to  propozycja dla młodzieży o szczególnych zdolnościach plastycznych. Uczniowie od 14 roku życia, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu sztuk plastycznych, poznawać nowe techniki, tajniki warsztatu, rozwijać i kształtować wrażliwość na piękno, a w przyszłości wybrać się na studia artystyczne, zapraszamy do PRACOWNI 111.
Rozwijanie indywidualnych uzdolnień i zainteresowań poprzez konsekwentną  i systematyczną pracę w miłej atmosferze, sprzyja dalszym sukcesom naszych wychowanków.
Wspólne wyjścia na wernisaże do Biura Wystaw Artystycznych, czy innych galerii  w naszym mieście to kolejny element programu edukacji plastycznej. Obcowanie  z profesjonalną sztuką jest niepowtarzalną okazją do przedstawienia młodzieży wybitnych twórców i ich dzieł, zapoznania i pogłębiania wiedzy z zakresu historii sztuki. Jedną z form działalności Pałacu Młodzieży jest także organizowanie wycieczek tematycznych do najznamienitszych muzeów w naszym kraju są też możliwe wycieczki zagraniczne .
Wychowankowie uczą się podstaw rysunku i malarstwa sztalugowego, kompozycji  i perspektywy, poszerzają wiedzę z zakresu pojęć i symboli tematycznych. Przez systematyczną pracę doskonalą swój warsztat, ćwiczą rysunek oraz malowanie martwych natur,poznają właściwości materiałów i narzędzi w pracach plastycznych. Rozwijają samodzielność, otwartość i odpowiedzialność w podejmowaniu wszelkich działań. W klasach maturalnych przygotowujemy naszych wychowanków do egzaminów na wymarzone studia na ASP w całej Polsce.


Każdego roku przygotowujemy ekspozycję prac w Saloniku Wystawowym Pałacu Młodzieży, naszej Galerii pod Chmurką przy pl. Pułaskiego ,czasem zapraszani jesteśmy do Galerii na UWM na wydział artystyczny.
Na uroczyste wernisaże w Pałacu Młodzieży zapraszamy rodziców, nauczycieli ze szkół, przyjaciół czy znajomych. dokumentujemy te imprezy i zamieszczamy na stronie Pałacu.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają od  4 do 5 jednostek lekcyjnych.
Zapraszamy do wspólnej nauki i dobrej zabawy,  do wspólnego spędzania wolnego czasu

w PRACOWNI 111.

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit