Byliśmy w Lublinie

Strona główna » Aktualności » Aktualności Sport i Turystka » Byliśmy w Lublinie

Był początek października, postanowiliśmy pojechać na VI Lubelskie Spotkania Modelarskie w Lublinie, które miały odbyć się 24-25 października 2011r.
Po krótkich przemyśleniach, zebraliśmy się więc we trójkę z chłopakami z modelarni, ponieważ uznaliśmy, ze warto się pokazać na tak prestiżowym konkursie. Zadzwoniliśmy do Pana Andrzeja, naszego dobrego znajomego “po fachu”, i on też postanowił pojechać z nami. Tak wiec na konkurs pojechaliśmy w czworo, Ja (Marcin Jermolonek), Marek Rodziewicz, Radek Puchalski i Pan Andrzej Lis Kujawski, który startował w kategorii seniorzy. Wykonaliśmy wiele telefonów w poszukiwaniu nocleglu, aż w końcu udało nam się znaleźć zakwaterowanie na jeden weekend. W piątek kupiliśmy bilety, w sobotę jechaliśmy pociągiem do Lublina. Podróż była dość długa. Konkurencja była na prawdę na prawdę duża, mimo wysokiego poziomu to naszemu nowo tworzącemu się klubowi o nazwie “Model Factory” w Pałacu Młodzieży w Olsztynie, udało się zdobyć 11 wyróżnień w różnych kategoriach. Wyróżnienia, które otrzymaliśmy, były równoznaczne z miejscami medalowymi (przyznane zostały tylko po 3 w każdej kategorii).

Wyróżnienia otrzymali:

[table style=”1″]

KategoriaImię i nazwiskoNazwa modelu
Pojazdy wojskowe gąsienicowe 1/72Marek RodziewiczKing Tiger
Pojazdy wojskowe gąsienicowe 1/72Radek PuchalskiIS-2
Pojazdy wojskowe kołowe 1/72Marcin JermolonekOpel Blitz
Pojazdy wojskowe kołowe 1/72Marek RodziewiczZIS-5
Pojazdy wojskowe 1/48Marcin JermolonekT-34/85
Pojazdy wojskowe gąsienicowe 1/35Marcin JermolonekM3 Stuart
Pojazdy wojskowe kołowe 1/35Marcin JermolonekHumvee M-1025
ArtyleriaMarcin JermolonekPAK-40
Samoloty Odrzutowe 1/72Marek RodziewiczF 117
Samoloty Odrzutowe 1/72Marek RodziewiczMe 163 Komet
Śmigłowce 1/48Marek RodziewiczAH 64D

[/table]

Mimo iż startowaliśmy jako juniorzy, to poziom wystawionych modeli był na prawdę wysoki. Konkurs był bardzo dobrze zorganizowany a nagrody były na prawdę super! Zdobyliśmy między innymi trzy szklane statuetki, cztery modele plastikowe do składania, zestaw farb, literaturę wojskową.Łączna wartość nagród to około 300zł. Nasze wrażenia są jak najbardziej pozytywne i na pewno pojawimy się w Lublinie za rok. Teraz czeka nas kolejny konkurs modelarski w Grudziądzu w dnaich 12-13 Listopada 2011.

Pozdrawiamy Modelarnia Model Factory w Pałacu Młodzieży w Olsztynie;)

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit